Stříhání Berušky 12.2.2009Stříhání Berušky 12.2.2009

Nastal čas, kdy mi dorostl kožíšek do té míry, že jsem mohla takříkajíc pohazovat ofinou, řemínek náhubku býval zamotán do mého skalpu, obojek na krku panička hledala po hmatu. I rozhodla se nechat mi přistřihnout frizúru - v psím salónu Čtyři tlapky v Líšni. Panička si ten čtvrtek vzala dovolenou, hned ráno mě hodila do vany s úmyslem vyprat mi kožíšek a fakt mě z té koupelny nenechala utéct... Po vykoupání jsem dostala za úkol do oběda uschnout, abychom se stihly se Zlatkou ještě vyvenčit (hlavně kvůli ní) a na druhou hodinu odpolední už jsme naklusaly do tepelného výměníku s hostujícím psím salonem. Hned na prahu jsem měla tušení, že tu se mnou budou dělat nekalé věci, ale nebyl mi dopřán prostor na diskusi. Panička mě v náruči vysadila na stříhací plošinu a za chvíli už mi vrčel strojek na zádech. Helejte, já to vážně nemám ráda a řekla bych, že obrázek pravdivě prozrazuje, co jsem si o tom všem myslela...

Tak jsem to paničce aspoň osladila tím, že jsem se o ni svými celými dvaceti kily živé chlupaté váhy opírala, seč to šlo a při skončení procedury vypadala skoro chlupatější nežli já. Představu pánečků, že mám pořád svých sotva dvacet kg ale k mé smůle vyvrátil jejich pohled doma na mé upravené bříško. To teda bylo nejen upravené, ale i "spravené", protože svou bývalou chrtoidní linii jsem vyměnila za pořádný pupek, že pánečci jen zírali. Okamžitému zvážení jsem se nevyhnula a když váha potvrdila celých 22 kg (tolik jsem nikdy neměla!!), takže prej budu mít na čas utažený kohoutek s papáním, mám já to pech!
Ovšem přiznám se, že při stříhání jsem nepřišla zkrátka: panička čas od času vyčarovala z kapsy mrkvovou sušenku a s potěšením konstatuji, že chroupání té již dokonale seschlé hmoty občas zanechalo dojem výstřelu, že mi strojek na zádech leknutím (střihačky) skoro poskočil. Celé mé trápení skončilo po půldruhé hodině, panička vypadala utahaně jak po uhelné brigádě a za tu dřinu jsme zaplatily aspoň menší obolus. Přestože jsem si hrála na "modelku" v rekvalifikačním kurzu, paní mistrová i učnice si to zasloužily :-)

Ovšem zástřih mi sluší, to se musí nechat