Panička ráda usedla k šicímu stroji a zbytky bundy, pláště a zásobu šusťáků, vatelínu a fleecových dek ztransformovala na psí oblečky pro některý méně vybavený psí azyl. Volba padla na soukromý útulek ve Znojmě-Příměticích, který má ve své péči okolo 120 psů.

Byly jsme do kabátků navlečeny kvůli znaleckému pohledu, kde přidat a kde ubrat, ale nic naplat, ani kuře zadarmo nehrabe... Tak jsme se obě dvě hezky rychle hlásily o "honorář" v podobě mrkvové psí sušenky.

Oblečky mají svrchní vrstvu ze šusťáku, vnitřní z fleecové deky a mezi nimi silnější vatelín. Na pásu končícím pod bříškem je průchozí "kapsou" protažen popruh se suchým zipem na přitisknutí oblečku k psímu tělíčku. Popruh je úmyslně volně protahovací z důvodu event. výměny za popruh jiné délky, například z jiného kabátku.

Obleček z vnější strany
Obleček z vnitřní strany
Detail provléknutí zapínacího pásku
Arkie v oblečku
Boneček v oblečku

Přehlídka některých níže zobrazených modelů z loňského šatníku děčínského útulku zahrnuje především oblečky ušité z nepotřebných dospěláckých bund: z každého rukávu jeden, třetí největší vyšel ze zad a po vypárání zipu a následném spojení obou předních dílů se vyklubal obleček čtvrtý, což je na jednu bundu slušná úroda.

Stejně tak panička zanechala svou krejčovskou stopu kromě Děčína také v Kralupech nad Vltavou a Olomouci, našem domovském útulku.

Snímky níže pořídil útulek Děčín.

První útulkáček z Děčína v oblečku
Druhý útulkáček z Děčína v oblečku
Třetí útulkáček z Děčína v oblečku
Čtvrtý útulkáček z Děčína v oblečku